اخبارسال 1398همه گروهها

دیدار دوچرخه سواران حامی محیط زیست با شهردار تالش

توسط آگوست 29, 2019 بدون نظر

دیدار دوچرخه سواران حامی محیط زیست با شهردار تالش

✅به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر تالش دوچرخه سواران حامی محیط زیست به مناسبت(۲۱ مرداد) روز دریای خزر رکاب زنی خود از بندر ترکمن تا بندر آستارا را با شعار «مقابله با زباله های دریایی» آغاز کرده اند صبح امروز در بدو ورود به شهر تالش با مهندس شهرام غنی زاده شهردار ،دکتر حافظ محفوظی عضو شورای اسلامی شهر ،معاونین شهردار دیدار و گفتگو نمودند.
✅ دوچرخه سواران فعال محیط زیست از استان‌های گلستان، مازنداران و گیلان در این برنامه فرهنگی و ورزشی حضور دارند که رکاب زنی را روز پنج شنبه ۱۷ مرداد از شهر بندرترکمن بعنوان مبدا رکاب زنی آغاز و پس از گذر از شهرهای ، بندرگز، بهشهر، نکا، خزر آباد، بابلسر، نور، نوشهر، سلمان شهر، تنکابن، رامسر، رودسر، لاهیجان، بندر کیاشهر، بندر انزلی صبح امروز دوشنبه ۲۸ مرداد به شهر تالش رسیدند و عصر با رسیدن به مقصد (شهر بندری آستارا ) رکاب زنی خود را به پایان می‌رسانند.
✅ دوچرخه سواران حامی محیط زیست دریای خزر در طول ۱۰ روز مسیر ۶۵۷ کیلومتری بندر ترکمن تا آستارا رکاب زدند و در طول مسیر رکاب زنی دوچرخه سواران با استفاده از بنرهای نصب شده بروی دوچرخه هایشان و توزیع بروشورهای آموزشی بین مردم به ترویج فرهنگ صیانت و پاکیزگی ساحل دریای خزر اقدام نمودند.
✅لازم به ذکر است کشور های حاشیه دریای خزر در سال ۱۳۸۲ یک کنوانسیون منطقه ای حفاظت از محیط زیست دریای خزر موسوم به کنوانسیون تهران را امضاء نمودند و در تاریخ ۲۱ مردادماه ۱۳۸۵ لازم الاجرا شدن این معاهده نامه را بعنوان یک واقعه مهم زیست محیطی جشن گرفتند.
✅از سال ۸۷ به بعد جشن روز جهانی دریای خزر در پنج کشور ساحلی برگزار شد و ایران نیز همانند سایر کشورها هر ساله برنامه های ویژه ای را به مناسبت این روز اجرا می‌کنند.

ایمان پورنعمت از همکاران شهرداری تالش با این گروه تا شهر آستارا رکاب زنی نمودند.

Shahrdari

نویسنده Shahrdari

More posts by Shahrdari

ارسال نظر