به گزارش روابط عمومی شهرداری تالش ،ماموران پارک جنگلی سیاه داران تالش در حین انجام وظیفه عقاب زخمی را که در داخل پارک زخمی بود نجات دادند.
شهردار تالش ضمن تشکر از کارگران شاغل در پارک جنگلی گفت: ماموران شهرداری یک عقاب زخمی ناتوان برای پرواز را زنده گیری کرده و بلافاصله برای مداوا به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان تحویل شد.

مهندس شهرام غنی زاده افزود: این عقاب زخمی که امروز توسط نیروهای شهرداری مستقر در پارک جنگلی سیاهداران مشاهده و زنده گیری شده است، برای مداوا و اقدامات لازم به اداره محیط زیست شهرستان تحویل داده شد.

عارف شادکام رئیس اداره محیط زیست تالش نیز در خصوص مشخصات این عقاب زخمی گفت: این عقاب از تیره قوشیان و گونه عقاب صحرایی با ۸۷ تا ۹۷ سانتیمتر طول است و پس از مداوا و بهبودی کامل، در طبیعت رها خواهد شد.

وی ادامه داد: این عقاب، پرنده‌ای نابالغ به رنگ قهوه‌ای کم رنگ، دارای رنگ تیره، بال‌های پهن، سر برجسته، دم بلند، لکه زردی از انتهای متقار تا زیر چشم، سر برجسته و نوار سیاهی در انتهای شاهپرهای بال است و در پرواز، به واسطه نوار سفید وسط و انتهای شاهپرهای ثانویه بال و دم شناسایی می‌شود.

شادکام افزود: این پرنده حمایت شده و شکار ممنوع ایران است و در مناطق استپی و به صورت مهاجر نزدیک تالاب‌ها، جایگاه‌های زباله و کوهپایه‌ها دیده می‌شود و در استان اردبیل تقریباً در بیشتر مناطق از جمله پارک ملی بوجاق، شالیزارهای اطراف لاهیجان، آستارا، تالش و روستاهای کوهپایه ای چابکسر و رودبار دیده شده است.

Shahrdari

نویسنده Shahrdari

More posts by Shahrdari

ارسال نظر