به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر تالش ،حجت الاسلام محمد علی رضوانی نژاد مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان گیلان با حضور در شهرداری تالش در محل دفتر کاری مهندس شهرام غنی زاده شهردار با ایشان دیدار و گفتگو نمود.

حجت الاسلام رضوانی نژاد به نقش مساجد در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در هر منطقه ای که دارای مسجد باشد آسیب های اجتماعی در آن کم است و مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی نقش بسزایی دارند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان در این دیدارها با تبریک دهه کرامت،اظهارکرد: شهرستان تالش دارای ۸۴ کانون فرهنگی هنری است.

وی افزود: در کانون های فرهنگی هنری مساجد تالش چهارهزار و ۷۰۰ نفر عضو هستند.

حجت الاسلام رضوانی نژاد با بیان اینکه در گیلان ۹۱۷ کانون فرهنگی هنری وجود دارد، گفت: ۴۶ هزار نفر عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان هستند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان به نقش مساجد در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: در هر منطقه ای که دارای مسجد باشد آسیب های اجتماعی در آن کم است.

وی اضافه کرد: یکی از رسالت های کانون های فرهنگی هنری مساجد تحت پوشش قرار دادن افراد پیرامون مسجد است.

این مقام مسئول فرهنگی با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد ظرفیت و توان بالقوه ای دارند،خاطرنشان کرد: کار در کانون های فرهنگی هنری مساجد باید به افراد نخبه، کاربلد و متخصص فرهنگی واگذار شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از تشکیل شورای مشورتی کانون ها در سطح شهرستان های استان خبر داد و افزود: این شورا به منظور پیگیری مطالبات کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان های استان تشکیل می شود.

وی با بیان اینکه سهمیه افزایش کانون های فرهنگی هنری مساجد را داریم،اظهارکرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در مناطق اهل تسنن نشین باید تاسیس شود.

حجت الاسلام رضوانی نژاد گفت: مساجد گیلان با همکاری یکی از موسسات بانکی به دستگاه های کارتخوان مجهز می شوند.

شهردار تالش :
کانون های مساجد در مقابله با جنگ نرم دشمنان نقش تاثیرگذاری دارند.

«مهندس شهرام غنی زاده» نیز در دیدار با مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان، ضمن خیرمقدم و خوش آمد گویی به مدیر کانون های مساجد استان و هیات همراه اظهارکرد: آنچه در توان داریم از اجرای برنامه های قرآنی، فرهنگی و هنری حمایت نموده و در آینده نیز این کمک ها در قالب بودجه فرهنگی ادامه خواهد داشت .

شهردار تالش به نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در مقابله با جنگ نرم دشمنان اشاره کرد و افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد برنامه های متنوع و جالبی در طرح اوقات فراغت برای مخاطبین داشته باشند.

شهرام غنی زاده با بیان اینکه شهرداری تالش هرماه سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی را پرداخت می کند، گفت: بدهی هایی نیز از این سهم از قبل به کتابخانه ها وجود داشت که از این بدهی ها هرماه نیز بخشی را پرداخت می نمایم .
در این دیدار بهرام خوشحال رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و حاج رضاقوامی مدیر موسسه قرآنی ثقلین شهرستان که مشاور قرآنی شهردار نیز می باشد حضور داشتند .

Shahrdari

نویسنده Shahrdari

More posts by Shahrdari

ارسال نظر