اخبارسال 1398همه گروهها

امام جمعه شهرستان تالش

توسط ژوئن 30, 2019 بدون نظر

مسولین دغدغه دین و فرهنگ داشته باشند .
مشاورین فرهنگی متدین و انقلابی برگزینید.
مقابله با دشمن بوسیله پهباد که مبنای دینی داشت عزت و غرور ملی در پی داشت.

جلسه ستاد شئون فرهنگی مذهبی شهرستان تالش در آستانه شهادت امام جعفر صادق ع و دهه کرامت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محمد امین نقدی امام جمعه شهرستان در محل دفتر امام جمعه برگزار شد .
حجت الاسلام والمسلمین نقدی امام جمعه شهرستان ، طی سخنانی با پر اهمیت دانستن اجرای مراسم دینی و مذهبی و خصوصا” شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) گفت:
امام صادق(ع) همواره در راه احقاق حق و ترویج دین تلاش می کردند و امروز محبین آن حضرت باید با برگزاری مراسم باشکوه تر وظیفه دینی و شرعی خود را انجام دهند.

امام جمعه تالش بر اهمیت گرامی داشت ایام صادقیه و برپایی مراسم باشکوه در شهرستان تاکید و خاطرنشان کرد: همه مسئولان هیات ها باید با هماهنگی شورای هیات مذهبی، با تمام توان در جذب مردم و شرکت آنها در مراسم بکوشند ومانند سالهای قبل مراسمات این ایام را باشکوه برگزار نمایند.
نقدی با تاکید بر اینکه برگزاری مراسمات مذهبی و توجه به فرهنگ و دین به ملت ما عزت داده است اظهار داشت: امروز دشمن می خواهد ما را فقط در مسائل اقتصادی متمرکز نماید و این میتواند آفت باشد و ما باید هوشیار باشیم .
حجت الاسلام نقدی مقابله با پهباد دشمن توسط سپاه یک حس و غرور ملی در بین مردم بوجود آورد گفت: توجه به فرهنگ اصیل اسلامی و اعتماد و توکل بخدا و توسل به معصومین علیهم السلام و توجه به آموزه های دینی برایمان سعادت اخروی و دنیوی و عزت و اقتدار را در پی خواهد داشت .
ریئس ستاد شئونات فرهنگی گفت: این نظام یادگار امام عزیز و شهدای گرانقدرمان است، توجه به فرهنگ و دین مبین اسلام از تاکیدات حضرت امام خمینی ره و وصیت شهدای عزیز است .
وی با اشاره به اینکه امروز بر صندلی که تکیه زدیم به برکت خون پاک شهداست ، افزود :مسئولین دغدغه دین و فرهنگ اسلامی داشته باشند و برای ترویج فرهنگ دینی برای خود مشاوران فرهنگی-دینی متدین و مومن انتخاب نمایند.
حجت الاسلام نقدی با تاکید براینکه هدف اصلی از اجرای مراسمات مذهبی انتقال سیره معصومین (ع)به مخاطبین است ،خاطرنشان کرد: در برنامه های فرهنگی و جشن ها و عزاداری ها که در مراسمات مختلف مذهبی در طول سال برگزار می گردد تلاش شود یک مباحثی از معصومین ع و مرتبط با مراسم به مخاطبین انتقال داده شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان افزود : گروههای هنری که در شهرستان فعالیت می نمایند در حین اجرای برنامه پیامی های مثبت و مرتبط با فرهنگ و دین به شرکت کنندگان ارائه و از کپی برداری از سایر برنامه ها که مفهوم خاصی ندارد خود داری نمایند .
امام جمعه تالش با تاکید و حمایت از آیین و رسوم و فرهنگ تالش و تمجید از پوشش زنان تالشی بعنوان حجاب کامل بیان داشت : آداب و رسوم مردم تالش که حداقل قدمت ۴۰۰۰ ساله دارد در مراسمات ملی و مذهبی در شهرستان مورد توجه مسولین فرهنگی قرار گیرد .
نقدی در این جلسه بر اهمیت توجه به قشر جوان و قدردانی از جوانان انقلابی که با شوق و علاقه در مراسمات بصورت خودجوش حضور دارند تصریح کرد : متولیان مساجد و محافل دینی و فرهنگی موجبات تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان را فراهم نماید .

در ابتدای جلسه حجت الاسلام ملایکی ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش به عنوان دبیر ستاد شئون به برنامه های ایام سوگواری شهادت امام جعفر صادق ع و دهه کرامت اشاره نمودند و همچنین هریک از مدعوین نیز به ارائه نقطه نظرات در خصوص برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم فرهنگی در شهرستان پرداختند.

Shahrdari

نویسنده Shahrdari

More posts by Shahrdari

ارسال نظر