اخبار

میزبانی از مهمانان نوروزی در تالش

توسط مارس 27, 2016 بدون نظر

به نقل از تسنیم/حسن محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تالش، اظهار داشت: با فرا رسیدن سال جدید و ایام نوروز، المان زیبای قرآن کریم در میدان امام حسین(ع) تالش نصب شد و فضای سبز میدان امام حسین(ع) گل آرایی و نورپردازی و زیباسازی شد.

وی گفت: ستاد تسهیلات نوروزی در محل شهرداری تالش از اواخر بهمن ماه سال گذشته برای استقبال از مسافران نوروزی و آماده سازی فضای شهری تشکیل شد و با برنامه ریزی در چند جلسه، همکاران ما به صورت کشیک در محل شهرداری تالش برای راهنمایی مسافران ایام نوروز جهت بازدید از مناطق گردشگری تالش حضور دارند و اطلاعات مورد نیاز محل‌های اسکان را در اختیار مسافران و گردشگران قرار می‌دهند./محمدپور افزود: برای استقبال از مسافران نوروزی، شهرداری تالش برنامه‌های آماده‌سازی معابر و رنگ آمیزی بلوارها و جداول، انجام روکش اسفالت و لکه گیری در معابر شهری با بیش از ۲۰۰هزار متر مربع و اعتبار بیش از ۷میلیارد تومان انجام شد که این میزان سه برابر سال گذشته بود.

شهردار تالش به کانال کشی‌ها برای هدآیت آب‌های سطحی اشاره کرد و گفت: تقریباً کانال کشی‌ها در سطح شهر به ۹۰ درصد رسید که ۴ هزار متر طول این کانال کشی‌ها بود و در بحث هدایت آب‌های سطحی و کانال کشی در سال ۹۴ رضایت بخش بود.

وی تاکید کرد: در ۵ روز اول ایام تعطیلات نوروز سال ۹۵ بیش ازپنج هزار و پانصد خودرو وارد طرح‌های گردشگری تالش شد که نسبت به سال گذشته افزایش آماری نشان می‌دهد و برای پذیرایی از مسافرین نوروزی طرح های ساحلی گیسوم و قرق، نظافت و رنگ آمیزی و گل‌کاری شد و در طرح جنگلی سیاهداران هم نمازخانه ایجاد شد.

شهردار تالش عنوان کرد: سفره هفت سین نوروزی در میدان امام خمینی (ره) تالش هم برپا شد و در خیابان لادن با برپایی چادرهای اقامتی مسافران کمپینگ اسکان مسافران نوروزی ایجاد شد.

محمدپور افزود: روابط عمومی شهرداری تالش هم برای اولین بار هدایا و بسته‌های فرهنگی را به مسافران نوروزی که از اماکن گردشگری تالش بازدید می‌کنند اهدا می‌کند و از برنامه‌های فرهنگی دیگر شهرداری تالش برگزاری جشنواره بادبادک‌ها در طرح‌های ساحلی گیسوم و قرق در ایام نوروز است.

شهردار تالش از  مسافران نوروزی دعوت کرد از اماکن مذهبی  زیارتی ناله تربه و سیدنیکی و جاذبه های گردشگری تالش ییلاقات اق اولر و مریان و جاده اسالم به خلخال بازدید کنند و در طول سفر در حفظ محیط زیست کوشا باشند.

Shahrdari

نویسنده Shahrdari

More posts by Shahrdari

ارسال نظر